Auto leasing není jediný způsob, jak financovat koupi vozidla

Pokud podnikáte, pak sami vidíte, že se bez automobilu prostě neobejdete. To jsou samé pracovní schůzky s potenciálními klienty, stálými zákazníky či s obchodními partnery. Automobil, ve kterém však jezdíte, by vás měl reprezentovat. Takové vozidlo stojí ale nemalé peníze, které si v začátcích svého podnikání nemůžete dovolit uvolnit. Jak tedy financovat nákup automobilu?

Vlastnictví automobilu

Někomu postačí klasická Škoda Fabia, která je pro české silnice charakteristickým vozidlem, ale někdo si potrpí spíše na luxusnějších modelech. Škoda Fabia se nehodí pro podnikatele, kteří chtějí zaujmout na každém kroku, protože toto vozidlo je nenápadné. Ideální je investovat do dražšího modelu. Ale takové auto stojí více peněz, a tak budete muset hledat vhodný způsob, jak automobil financovat. Trh s úvěry je v posledních letech neustále ve vývoji, a tak se nabídka neustále mění. Finanční společnosti začaly poskytovat úvěry na auto nejen fyzickým osobám, ale i právnickým.

Pokud budete chtít využít auto leasing, měli byste vědět, že automobil bude až do chvíle splacení celé domluvené částky ve vlastnictví leasingové společnosti. To může mít své výhody, ale i nevýhody. Ve velkém technickém průkazu je napsána leasingová společnost, a tak auto leasing neumožňuje dělat jakékoliv změny na vozidle. Hlavní nevýhodou je, že automobil nikdy nebude váš, dokud nesplatíte celou částku leasingové společnosti.

S úvěrem můžete získat výhodné povinné ručení

Ať už koupíte ojeté vozidlo v AAA Auto, nebo investujete do nového automobilu, který koupíte přímo v salonu dané automobilky, musíte si sjednat povinné ručení. Pokud si sjednáte auto leasing, pak nemůžete s vozidlem nijak výrazně zacházet, ale pouze ho používat. Kdežto u spotřebitelského úvěru si s ním můžete dělat, co jen budete chtít. Dokonce můžete automobil během splácení úvěru prodat a doplatit zbytek půjčky. Navíc je úvěr pro podnikatele výhodný, pokud vede účetnictví, protože je možné si jednorázově odečíst DPH.

Není leasing jako leasing

Jestliže vlastníte střední či velkou firmu, může vás zajímat spíše operativní leasing, u něhož je vozidlo zapůjčeno k užívání. I přesto, že doplatíte smlouvu, bude automobil v majetku leasingové společnosti. Hlavní výhodou zde je, že pokud se jedná o starší vozidlo, nestaráte se o kontroly, servisy, ani opravy, protože vše má na starosti leasingová společnost.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu