Cestovní pojištění – rozhodně rozumný výdaj před cestou do zahraničí

Chystáte se na dovolenou? Máte již vybranou destinaci, strávili jste několik hodin běháním po obchodech, abyste měli super sportovní vybavení a elegantní plážové modely? Nepochybujeme o tom, že i vaše cestovní doklady jsou zcela v pořádku a v koupelně čeká baterie přípravků na opalování. Zdá se tedy, že máte přichystáno opravdu vše a dovolenou jste pojali zodpovědně. Opravdu? A nezapomněli jste náhodou na cestovní pojištění? Je až k nevíře, kolik lidí není ochotno před odjezdem na dovolenou uzavřít cestovní pojištění. Taková „maličkost“ se však může v případě nečekaných problémů více než vymstít. Zvláštní je, že cena dovolené je mnohdy astronomická a výdaj za cestovní pojištění oproti tomu opravdu nepatrný, přesto se někteří rozhodnou šetřit právě tímto směrem.

Jaký rozsah pojistného krytí mi pojišťovny nabídnou?

Záleží na vás, zda budete chtít jen základní sazbu krytí léčebných výloh nebo vás zajímají i další připojištění – odpovědnost za zdraví či majetek, úrazové nebo pojištění zavazadel. Měli byste si zjistit si informace u více pojišťoven – kupříkladu v základní sazbě může být rozsah krytí od 1 do 3 miliónů korun. Cestujete-li do vzdálených zemí, vyplatí se vám uvažovat i o nadstandardních asistenčních službách.

Uzavřu-li už pojištění, je to jednou provždy?

Chystáte-li se na jednorázovou dovolenou, bude rozumnější uzavřít pojištění jen pro dobu této cesty. Poté ale jeho platnost vyprší. Pokud jezdíte do zahraničí pravidelně, bude pro vás rozhodně lepší, pohodlnější a levnější uzavřít pojištění celoroční. Poptejte se i po možnosti cestovního pojištění, které některé banky přidávají ke kreditním kartám.

Jak je to s pojištěním, když jedu na sportovně zaměřenou dovolenou?

Pečlivě vybírejte pojišťovnu a zajímejte se o přiřazení konkrétního sportu k určitému tarifu. Pojišťovny obecně nabízejí pojištění aktivních sportů ve standardním rozsahu, které je vhodné pro klasickou sportovní dovolenou – typickým příkladem je lyžování na označených sjezdovkách. Chcete-li se věnovat rizikovému sportu, buďte při výběru pojišťovny obzvlášť pečliví, v tomto případě velice záleží na nastavení jednotlivých tarifů, které se odlišují v závislosti na té které pojišťovně.

Náš tip

Využijte možnosti uzavřít cestovní pojištění on-line, kterou nabízí téměř všechny pojišťovny. Internetové formuláře jsou přehledné a jejich vyplnění zabere opravdu jen pár minut. Pak už stačí mít jen bankovní kartu aktivovanou pro platbu přes internet a vaše bezpečná dovolená může v klidu začít.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu