Co je americká hypotéka?

Uvažujete o pořízení vlastního bydlení? Přemýšlíte nad bytem či domem, v němž byste byli svými vlastními pány? Je vám jasné, že placení nájemného zejména ve velkých městech se téměř rovná výdaji za splátku hypotéky na bydlení a pochopili jste, že pokud neučiníte správné rozhodnutí včas, nemuseli byste se vlastního příbytku dočkat třeba nikdy? Faktem také zůstává nejistá situace v oblasti nájmů, takže rozhodnete-li se pro bydlení v nájemním bytě, v podstatě nevíte, co vás čeká.

Na trhu existuje několik možností, jak vybudování vlastního hnízda zafinancovat v případě, že nemáme dost vlastních prostředků. Úvěry vázané na účel ovšem nutně musíte doložit fakturami za služby či materiál, což se mnohdy nehodí těm, kteří stavějí svépomocí či lidem, kteří prostě nechtějí schraňovat doklady a hlídat si, zda je včas předložili bance. Velkou oblibu si proto získaly americké hypotéky.

Oč jde?

Jedná se o úvěr, který je neúčelový, takže banka nepožaduje prokázat, nač jste peníze použili. Ručíte za něj nemovitostí. Svůj název získala tato hypotéka podle své velké obliby u obyvatel USA.
Americká hypotéka si k nám našla cestu až v polovině roku 2004 a v současnosti ji můžete použít nejen pro výstavbu rodinného hnízdečka, ale také pro financování jiných nutných investic. Nikdo se nebude ptát, zda jste za načerpané prostředky zakoupili novou kuchyňskou linku či cestu kolem světa.

Jaká jsou podmínky?

Samozřejmě nezískáte americkou hypotéku jen tak na čestné slovo. Bude jištěna nemovitostí, na které nejsou zástavní práva třetích osob a jejíž hodnota je minimálně rovna výši vámi požadovaných prostředků. Počítejte však s tím, že banka pravděpodobně bude požadovat, aby nemovitost měla hodnotu vyšší. Vše je hodnoceno znalcem v oboru.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu