Hodí se konsolidace půjček i pro vás?

Možná i vy jste se dostali do situace, kdy vám vaše půjčky poněkud přerůstají přes hlavu. Zpočátku to vypadá vždy podobně – po něčem moc toužíte, nebo musíte pokrýt nutný výdaj a půjčky se nabízejí doslova na každém kroku. Obrovský výdaj bývá pořízení vlastního bydlení, takže mnoho domácností zatěžují splátky hypotéky či úvěru na bydlení. A co dělat, když dosloužilo auto nebo kuchyňská linka? Samozřejmě – opět spotřebitelský úvěr. Přijde-li pak pohroma v podobě ztráty zaměstnání nebo nemoci, neštěstí je na světě. Řešením pro mnohé může být konsolidace půjček. Přichází na pomoc ve chvíli, kdy své závazky již nemůžete splácet a důvodně se obáváte exekuce.

Co to pro mě bude znamenat?

Konsolidace vám zaručí pokrytí vašich půjček a sjednotí je v jednu. Ta bude mít delší dobu splatnosti a nižší úrok a vy pak budete schopni snáze dostát svým závazkům.

Hodí se konsolidace i pro mne?

Konsolidace je skvělým řešením pro lidi, kteří se dostali do situace, v níž i přes veškeré šetření mají zásadní problém hradit své závazky. Rozhodně se nehodí pro ty, kteří tímto způsobem plánují vyřešit svoji chuť více utrácet za luxusní zboží, drahé dovolené a podobně.

Pozor na splátky

Výhodnost či nevýhodnost konsolidace posuďte za pomoci finančního poradce, nebo si sami vypočítejte výši předpokládaných plateb v případě konsolidace pomocí kalkulaček, které jsou dostupné volně na internetu.
Pro ty, kteří mají rádi pocit finanční rezervy, se zde nabízí možnost vytvořit si ji právě díky nižším a lépe rozloženým splátkám. V praxi tak zvládáte „bezbolestně“ splácet úvěr a zároveň máte šanci mít nutnou finanční rezervu na svém běžném účtu. Vždy však platí, že v případě, že se vám povede získat více peněz naráz, je velmi rozumné umořit jimi alespoň část stávajícího dluhu.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu