Je pro vás oddlužení řešením?

Nechali jste se nalákat zrádnou vidinou, že díky úvěru můžete mít všechna svá přání splněna doslova na počkání? Dostali jste se do pasti a nevíte, jak z ní ven? Nepovedlo se vám vyřešit své finanční závazky refinancováním nebo konsolidací půjček? Máte-li stálý pravidelný příjem a splníte-li podmínky dané zákonem, můžete z bludného kruhu vystoupit pomocí insolventního řízení s následným oddlužením.

Jak na to?

Soud bude zajímat, zda ve vašem případě nastal takzvaný úpadek. Co to znamená? Znamená to, že jste již vyčerpali veškeré možnosti, jak uspokojit své věřitele v jejich nárocích, zejména se to týká prodeje vašeho majetku.

Budu podávat návrh na oddlužení. Co se stane pak?

Po schválení vašeho návrhu dojde ke zveřejnění v insolvenčním rejstříků, čímž se zastavují exekuční řízení a možnost věřitelů vymáhat své pohledávky. Zároveň již není možné, že byste přišli o svůj majetek. Budete však mít omezenu možnost nakládání se svým majetkem, konkrétně se to týká např. možnosti prodeje. Zhodnocovat majetek, tedy zvyšovat jeho hodnotu, však můžete i nadále.
Mějte na paměti, že ve chvíli, kdy se ocitnete v insolvenčním rejstříku, stáváte se i pro ostatní finanční společnosti rizikovým klientem. Může dojít k vypovězení smluv, na kterých sice nic nedlužíte, ale věřitel se obává o práva. Počítejte i s tím, že insolvenční rejstřík je veřejně přístupný na internetu.

Kolik za to zaplatím?

Podání návrhu na oddlužení – správně řečeno návrhu na zahájení insolventního řízení – je zdarma. Záloha na náklady řízení je stanovena až do výše padesáti tisíc korun. Její vyžadování po občanech je sice spíše teoretickou možností, je však dobré vědět, že i na takový požadavek má soud ze zákona nárok.
Záleží na vás, kdo bude vaši žádost sepisovat. Běžná taxa bývá do pěti tisíc korun při sepsání žádosti právníkem, lze ale využít služeb občanských poraden, které nabízejí pomoc i zdarma. Pozor dávejte zejména na podezřelé podnikatele, kteří nabízejí „pomoc“ s podáním návrhu na zahájení insolventního řízení za horentní sumy a neváhají se obohatit na lidech v tíživé situaci.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu