Je pro vás výhodná konsolidace úvěrů?

Nemohli jste si nevšimnout. Valí se to na nás ze všech stran, ať už sledujte reklamy v televizi, či občas procházíte kolem výloh bankovních i nebankovních institucí. Řeč je o relativně novém produktu na našem finančním trhu – konsolidaci úvěrů. Zdá se, jakoby se banky o klienty přímo přetahovaly. Co to je konsolidační úvěr? Je opravdu tak výhodný? A bude dobrou volbou i pro mne? To jsou možná otázky, které vás napadají. Pokusíme se vám je zodpovědět.

V čem spočívá výhoda konsolidace úvěrů?

Na začátek nutno říci, že již samo slovo v názvu produktu – konsolidace neboli spojení – napovídá, že bude vhodný jen pro toho, kdo má úvěrů více. Výhoda sama spočívá ve zpřehlednění stavu půjček a úspoře financí za poplatky a další služby spojené s vedením každého jednotlivého úvěru. Stručně řečeno – z více úvěrů se stane jeden větší, ovšem transakční poplatky budou jen jedny. Některé banky vám v rámci konsolidace nabídnou i půjčku přesahující součet vašich úvěrů.

Jak to funguje v praxi?

Maximální výše úvěru závisí na výši vašich závazků plynoucích z neuhrazených úvěrů. Pro začátek můžete využít praktické srovnávače na internetu, které vám pomohou najít takový konsolidační úvěr, který pro vás bude nejlepší. Dále pak můžete využít služeb vybrané banky či nebankovního subjektu. Princip sloučení více úvěrů v jeden je vždy v podstatě stejný, rozdíly jsou v poplatcích a nárocích na klienta. Vždy však budete muset podstoupit prověření své bonity a také kontrolu v registru dlužníků. Žadatelům se záznamem v tomto registru seriózní instituce konsolidaci neumožňují.

To vypadá docela jednoduše

Pokud splňujete obecná pravidla pro žadatelství o konsolidaci úvěrů, můžete se vydat o ni požádat. Pozor však v případě, že dlužná suma přesahuje 300 tisíc korun. V takové případě již nebude stačit prokázání příjmu, ale bude požadováno ručení zástavou, kterou bývá nejčastěji nemovitost. Menší riziko pro věřitele díky vámi poskytnuté zástavě se pak promítne do výhodnější úrokové sazby pro vás, čímž se takto zajištěná půjčka stává pro klienta výhodnou.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu