Majetkové pojištění nikdy neberte na lehkou váhu. Víte, co vše si můžete pojistit?

V současné době si již asi každý uvědomuje důležitost majetkového pojištění. Na druhou stranu, mnoho lidí má zastaralé smlouvy, nebo smlouvy, které dobře nekryjí pojistné události, proti kterým by měli být pojištěni. Pokud sami máte nějakou starší pojistnou smlouvu, určitě se vyplatí se na ni zkusit podívat, zda by nezasloužila nějakou revizi. Na nových podmínkách se můžete domluvit také se stávající pojišťovnou. Případně můžete využít lepší nabídky některé z konkurenčních pojišťoven.

Co si nejčastěji necháváme pojistit?

Pokud už podrobíte stávající pojistnou smlouvu revizi, určitě stojí za to se podívat, co vše si můžete navíc pojistit. Vhodné majetkové pojištění by mělo jednak dobře pokrývat veškerá rizika, jak jsme již naznačili v úvodu, ale také by vám mělo nabídnout podmínky srozumitelné a jasně čitelné. 

Vhodné majetkové pojištění

Obvykle si můžete v rámci majetkového pojištění pojistit zejména: 

  • Rodinné domy a byty v osobním vlastnictví
  • Domácnosti
  • Budovy a byty ve výstavbě

Pokud jsme hovořili o čitelných podmínkách, díky kterým se v pojistné smlouvě neztratíte, můžete vyzkoušet třeba nabídku ERGO pojišťovny. Ta má pro vás pojištění Bezpečný domov PLUS, které už v základu zahrnuje velké množství typických pojistných událostí. Patří zde přírodní katastrofy, jako je třeba úder blesku, záplavy, požár, vichřice nebo krupobití a další. Naleznete zde také situace, které přímo souvisí s pojištěním domácnosti, jako je třeba přepětí nebo podpětí v síti, vystoupání vody z kanalizace a další.

pojištění Bezpečný domov PLUS

Majetkové pojištění může zahrnovat i další předměty pojištění

V rámci pojištění majetku si můžete nechat pojistit také třeba nahodilé poškození a odcizení, což se hodí v případě spotřebních věcí. Typicky mobilních telefonů, notebooků apod. Hodit se vám může také pojištění prodloužené záruky, které rovněž patří mezi využívaná majetková pojištění.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu