Máte už svého finančního poradce?

Většina z nás nevěří svůj automobil jen tak nějakému automechanikovi. Máme toho „svého“ a to samé platí o kadeřnici, zubaři či oblíbeném dodavateli čerstvé zeleniny. Platí to i ve vašem případě? Jste opatrní na sebe, své blízké i svůj majetek? To je v naprostém pořádku a svědčí to o vaší zodpovědnosti a prozíravosti.

A co když se vás zeptáme na finance?

S kým se radíte, který produkt zvolit tak, aby vám byl přímo „na míru“? Na čí radě závisí směr vaší finanční investice? Měl by to být někdo, komu plně důvěřujte, ale kdo má také přehled o finančních produktech na trhu. Všechny renomované banky a pojišťovny disponují poradci pro finanční plánování, kteří jsou schopni klientům poradit při jejich rozhodování. Lidé však často jejich služby ignorují, nebo o nich vůbec nevědí. Nemilé překvapení kupříkladu z již několik let nevyhovující pojistky je potom nasnadě.

Využijte možnosti finančního poradenství

Nevím, kdo z vás svěřuje opravy fasády svého domu sousedce prodavačce. A co třeba zánět slepého střeva – stačilo by vám, kdyby operaci provedl ten příjemný pan učitel od naproti? Směšné? Ani ne. Zkuste se zamyslet nad tím, kdo vám radí v péči o vaše finance. Stejně jako zručná kadeřnice vykouzlí na vaší hlavě úchvatný účes, může finanční poradce vysoce zhodnotit vaše úspory či poradit s tou nejefektivnější pojistkou právě pro vás. Nezpochybňujeme vaši schopnost vyhledat si potřebné informace třeba na internetu. Zamyslete se však, kolik vás stojí podobné pátrání času a zda vůbec můžete porovnat veškeré dostupné produkty tak, aby vaše volba byla pro vás ta nejlepší.

Přistupujte ke svým penězům zodpovědně


Zkuste se chovat ke svým penězům zodpovědně a využijte služeb své banky či pojišťovny. Finanční poradce je schopen provázet vás po celou dobu vaší smlouvy s daným finančním ústavem. Bude znát vaši aktuální situaci a uspoří vám tak nejen čas, ale i nemálo peněz. Tyto služby jsou nabízeny zcela zdarma a je na vás, zda preferujete poradenství v místě svého bydliště či raději zajedete za poradcem sami.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu