Nebankovní půjčky a půjčky bez registru ihned – co je s nimi spojeno?

Do finanční tísně se může dostat kdokoli z nás. V dnešní době není jednoduché šetřit, neboť vydělané peníze pokryjí běžné výdaje a další finanční povinnosti a odkládat si bokem každý měsíc je docela nereálné. Co když ale potřebujete určitý finanční obnos na nečekané výdaje? Máte jistě možnost si vypůjčit, ale není až tak snadné získat výhodné podmínky v souvislosti s půjčkou. Navíc řešíte problém docela zásadní? Banka vám nechce půjčku poskytnout či máte „černý puntík“ v registru dlužníku ohledně splácení peněz již z minulosti?

Nebankovní půjčky

Pokud nemůžete z nějakého důvodu dostat půjčku u klasické banky, můžete využít tzv. nebankovní půjčky. Mezi důvody, které komplikují žádost o půjčku se řadí kupříkladu zápis v trestním rejstříku, či registru neplatičů, kam se můžete dostat tak, pokud jste měli v minulosti potíže se splácením vypůjčených peněz. Dalším častým důvodem je také nízký, respektivě nedostatečný příjem, kterým byste byli schopni pokrýt měsíční splátky. I vás omezuje některý z těchto uvedených příčin? Pak by právě nebankovní půjčka mohla být ideální alternativou, jestliže vás banka odmítne.

Nebankovní instituce, jež nebankovní půjčky poskytují, nemají totiž přísná kritéria, takže je mnohem snazší získat potřebnou částku právě u nich. Jenže i tyto společnosti se musí bránit vůči těm, co nejsou schopní splácet, takže v případě nebankovních půjček dostanete vyšší úrokovou sazbu, než-li v případně půjčky od banky, což je jistě méně výhodné.

Půjčky bez registru

Určitým východiskem z krize mohou být také půjčky bez registru. V poslední době se jedná o poměrně oblíbený finanční produkt. Jedná se v podstatě o klasickou půjčku s tím rozdílem, že při žádosti o tuto půjčku nebudete nahlíženo do registru dlužníků. Od toho je také spojen název půjčka bez registru. O tuto půjčku může zažádat každý, nicméně není řečeno, že ji také každý získá. Ač by banka či nebankovní instituce neměla do registru dlužníků nahlížet, není řečeno, že vám půjčku odklepnou za každou cenu. V tomto ohledu jsou společnosti dosti opatrné. Zejména bankovní instituce se budou zajímat o to, jak budete schopní vypůjčenou sumu splácet a budou se zajímat kupříkladu o vaši pracovní činnost.

Půjčky bez registru jsou oblíbené a dosti vyhledávané a to jistě proto, že mají své nesporné výhody. Ty se týkají zejména využití samotné půjčky a již zmíněné výhody, která je spojena s registrem dlužníků, jež se nebere v potaz. Mezi další výhody se řadí např. možnost vyřídit tuto půjčku přes mobilní telefon či internet. Nevýhodou jsou opět vyšší úrokové sazby, ve srovnání s klasickými půjčkami od bank. Pokud si budete chtít vypůjčit vyšší obnos, s největší pravděpodobností budete potřebovat ručitele.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu