Pojistěte si to, co je pro vás cenné

To, co nám patří, máme obvykle rádi v naprostém pořádku a dobře chráněno před možností poškození či odcizení. Pokud se nám podaří vybudovat dům, zařídit krásně byt či získat nového přítele z říše zvířat, nemůže se jistě nikdo divit, že o to nechceme přijít. Kde však berete jistotu, že se zrovna vám nic takového stát nemůže? V případě, že nemáte uzavřené patřičné pojištění, bývá následná ztráta citelná, bolestná a v krajním případě silně redukující kvalitu vašeho dalšího života. Pro to, abyste měli představu o základních typech pojištění, je zde náš článek.

Pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti?

Lepší bude obojí. Pojištění nemovitosti totiž obsahuje ochranu pouze při poškození základních stavebních prvků, jako jsou stěny, střecha, okna – zkrátka to, co je pevně spjato s bytem či domem. Vše ostatní, co byste byli schopni z bytu odnést, musí být předmětem smlouvy o pojištění domácnosti.

Jak na to

Zjistěte si nabídky od jednotlivých pojišťoven, jejich kritéria se mohou lišit. Vždy se však vychází ze zastavěné plochy, počtu podlaží a způsobu stavebního provedení. Výpočet částky provádí akreditovaný znalec, který ručí za to, že nebude nadhodnocena nebo podhodnocena. Individuálně lze přidat i pojištění konkrétních věcí v domácnosti, což se týká zejména cenných kousků. Musíte však počítat s vyšší sumou vydanou na platbě pojistného. V případě škody ale většinou bývá zaručeno stoprocentní plnění.
Pojišťovna není povinna pojistit jakoukoli nemovitost. Typickým příkladem jsou nemovitosti v záplavových oblastech, které jsou v podstatě nepojistitelné.

Pojištění nemovitosti mě nezajímá, chci pojistit svého domácího mazlíčka!

Pojistit zvířátko je vskutku možné. Uvědomte si, kolik vydáte ročně za péči zvěrolékaře, v případě vleklých zdravotních obtíží zvířecího přítele či dokonce úrazu a jeho následků mohou pak jít náklady do astronomických výšek. Vhodně uzavřené pojištění vás v ročním rozpočtu příliš nezatíží a jeho efekt může být v případě nemilé události obrovský.

A cena?

Většinu pojištění lze sjednat již okolo jednoho tisíce korun na rok. Pojišťovnu bude zajímat věk zvířátka, zdravotní stav a vaše představy o horní hranici plnění. S pojištěním pejska musíte počkat do doby půl roku jeho věku, kočička může být pojištěna o měsíc dříve.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu