Proč a jak zřídit registraci ochranné známky

Máte strach, aby to, co dlouze budujete, někdo nezneužil? V dnešní době jsou tyto obavy zcela oprávněné. Není totiž žádnou výjimkou, že někdo cizí doslova parazituje na něčem, s čím nemá de facto nic společného. Podnikání bez patřičné ochrany nemusí přinášet požadovaný výsledek. Ptáte se, jak zajistit v tomto ohledu vyšší bezpečnost? Nehledejte žádné složitosti – krokem vedeným správným směrem je jednoznačně registrace ochranné známky. Co si pod pojmem ochranné známky představit? Zjednodušeně řečeno jde o jakousi právní ochranu znaku vašeho podnikání – například loga, sloganu či třeba názvu firmy.

Bezpečnost a odlišení se od konkurence

Ochranná známka zajistí nejen vyšší bezpečnost, ale rovněž i odlišení se od konkurence. Nenechejte si tedy ukrást to, co vás charakterizuje, to, co je s předmětem vaší konkrétní činnosti mezi vašimi klienty spojováno!

Veškeré náležitosti bez zbytečných starostí

V případě, že si chcete vyřídit registrační známku, můžete postupovat buď svépomoci, nebo se obrátit na odborníky s dostatkem znalostí a zkušenostmi. Druhá volba vyjde jednoznačně lépe – díky ní totiž ušetříte nemálo času a starostí.

Prakticky jediné, co od vás bude vyžadováno, je vědět, co chcete registrovat a následně vyplnit krátký registrační formulář u Patentoid. Díky kontaktním údajům bude mezi vámi spojení, pro vyladění detailů nebo pro odpovědi na vaše otázky s tímto související.

Levné zřízení s účinností na deset let

Po zápisu do rejstříku ochranných známek budete moci veškerých výhod využívat po dobu deseti let – během této doby se už dá z této možnosti těžit. A jaké jsou náklady? Nejedná se opravdu o nic, co by vás zničilo – pořizovací cena zřízení ochranné známky je 9 900 Kč, tedy částka, do které se rozhodně vyplatí z dlouhodobého hlediska investovat!

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu