Půjčka z nebankovního sektoru – ano či ne? 1

Plánujete pořízení domu, auta či nového nábytku? Rádi byste vyjeli na pěknou zahraniční dovolenou, nebo poskytli dětem vzdělávací kurz? Zdá se vám, že vaše plány nemohou vyjít, protože prostě nedisponujete potřebným množstvím financí? Před tím, než definitivně hodíte flintu do žita, zkuste promyslet své možnosti půjčky v bankovním či nebankovním sektoru.
Pochopitelně vám důrazně doporučujeme půjčovat si jen v situaci, že danou věc potřebujete koupit či realizovat opravdu ihned a dlouhé šetření nebo jiné možnosti financování jsou vyloučeny.

Nebankovní půjčka – není v tom nějaký podraz?

Nebankovní instituce jsou laiky často mylně považovány za vysoce rizikové lichváře, u nichž není radno o půjčku žádat. To je však omyl. Jediným problémem pro vás může být vyšší míra úrokové sazby, kterou platíte za mírnější kritéria nebankovních institucí při výběru žadatelů o úvěr. Tím, že jsou níže nastavena kritéria pro poskytnutí úvěru, je věřitel nucen si toto riziko kompenzovat vyšším úrokem.

Půjčí nebankovní instituce každému?

Každému žadateli v nebankovním sektoru se rozhodně nevyhoví. Podobně jako v bance budete muset uvést nejen, kolik chcete půjčit, ale i doložit své příjmy, schopnost splácet a také souhlasit s kontrolou vaší osoby v registru dlužníků. Teprve poté přistoupí věřitel k poskytnutí úvěru.
Nebankovní instituci bude zajímat, zda jste schopni úvěr v určitém časovém horizontu splatit, proto žadatelé bez prokázání příjmů většinou neuspějí. Pokud přece jen ano, bude se jednat o úvěr nízký a doprovázený vysokým úrokem.

Co budu potřebovat a kolik mě to bude stát?

Na pobočku vezměte s sebou průkaz totožnosti, nejlépe občanský průkaz, v němž je vyznačeno i trvalé bydliště a potvrzení o výši pravidelného příjmu. Vyplatí se nejprve zjistit u konkrétní vybrané společnosti, zda nepožaduje např. druhý doklad totožnosti nebo něco jiného navíc. Seriozní nebankovní instituce vám na požádání přesně vyčíslí, co je samotnou půjčkou a co spadá mezi poplatky.

Varování

Pokud vám ani banka, ani nebankovní instituce nechtějí půjčit, vědí moc dobře, proč to dělají a chrání nejen sebe, ale i vás. Zřejmě byste nebyl schopen půjčku splácet tak, jak si možná představujete. Dávejte proto dobrý pozor, než se vrhnete do náruče těm, kteří žádný doklad o příjmu nepožadují a zaručují půjčku pro každého. Smluvní podmínky takovýchto podnikavců obvykle obsahují mnoho rafinovaně ukrytých háčků, na nichž posléze můžete snadno a fatálně ztroskotat.

Sdílet článek

One comment on “Půjčka z nebankovního sektoru – ano či ne?

  1. Reply ruty Čvc 8, 2013 9.00

    I z nebankovního sektoru se dá sehnat dobrá půjčka, jenom třeba projít více ponuk. Já jsem bral bezhotovotní půjčku online, vše proběhlo rychle, peníze byly na chvíli na účtu. Dobrá rada: před uzavřením si dobře prostudujte smlouvu!

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu