Rusňákova DRFG hodnotí vliv regulace na kapitálový trh

Regulace prodělala za posledních 8 let řadu výrazných změn. Kapitálovému trhu však většinou změny prospěly Dle diskuze s Josefem Eimem z DRFG je významným pozitivem zejména zvýšení ochrany investorů. Pokud však dochází k velkým omezením, snižuje se také potencionální výnos.

Po finanční krizi, která byla z větší části způsobena přístupem některých bank, potrestala regulace tyto špatné banky, ale bohužel zašla i za rozumnou hranici a ovlivnila celý bankovní sektor. Z toho důvodu musely některé finanční instituce zdražit své služby a tlačit na ziskovost bank.

Došlo k nějakým změnám v kolektivním investování?

Podle Josefa Eima, který zodpovídá za správu investičních fondů skupiny Davida Rusňáka, měla u nás ekonomická recese pozdější nástup než ve světě. Z recenzí vyplývá, že k nárůstu investic do fondů a dluhopisů došlo až počátkem roku 2010. Definitivně se pak Češi přestali bát investovat teprve před třemi lety. Z toho důvodu založila investiční skupina Davida Rusňáka dva podílové fondy a vydala se tak bezpečnou konzervativní cestou.

Skupina se tak záměrně vyhýbá investování prostřednictvím akcií. Ačkoliv se za poslední roky objevilo velké množství alternativních druhů investic, které slibují vysoké zhodnocení, nesou s sebou také obrovské riziko propadu. Jedná se zejména o víno, exotické produkty, známky či automobilové veterány. Také samotný bitcoin slibuje nadprůměrný výnos. Je nutné být opatrný, uvědomit si nebezpečí a rizika. Naopak dluhopisy DRFG slibují stabilní výnos, který se pohybuje kolem 4 až 5 % ročně.

Nemovitostní fond DRFG neustále roste

Nemovitostní fond skupiny Davida Rusňáka byl založen v roce 2016 s nemovitostmi v hodnotě 210 milionů korun. Během jednoho roku byl rozšířen, a nyní Rusňákova DRFG spravuje reality v hodnotě 963 milionů korun. Fond disponuje například poliklinikou ve Vyškově, výstavní nemovitostí, kterou je náměstí Svobody v Brně, ale také retailovým parkem v Kyjově.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu