S hypotékou stavíte i rekonstruujete

Toužíte po vlastním domě či bytě, které budou dokonalým zázemím pro vaši rodinu? Nemáte ale dostatek vlastních finančních prostředků? Finanční trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu hypotečních úvěrů. S hypotékou můžete nejen stavět, kupovat, ale také rekonstruovat nemovitost. V dnešním článku se na hypotéku podíváme podrobněji.

Hypoteční úvěr si můžete sjednat v několika zdánlivě podobných situacích – při koupi nemovitosti, její výstavbě a rekonstrukci. Na první pohled se může zdát, že hypotéku budete uzavírat za stejných podmínek, ale opak je pravdou. Podmínky hypotéky jsou závislé na tom, k čemu budete hypotéku využívat.

Nejprve si vyberte banku, u které si budete hypotéku sjednávat. Dnes je hypotéka v nabídce mnoha bank, a tak výběr není jednoduchý úkol. Na internetu jsou k dispozici online srovnávače hypoték, přes které snadno najdete výhodnou hypotéku s nízkou úrokovou sazbou a nízkými poplatky. Následně jděte do konkrétní banky, která vám vyjde nejvýhodněji. V bance vás pracovník u přepážky seznámí s tím, co budete potřebovat při vyřizování hypotečního úvěru.

Budete-li chtít hypotéku na rekonstrukci nemovitosti, banka vám zpravidla nabídne podobné podmínky jako u koupi nemovitosti. Poskytne vám částku od 70 až do 100 % hodnoty zastavené nemovitosti. Některé banky dokonce nabízí možnost k úvěru si zvolit i neúčelovou část, a tak si koupit nový nábytek do domu.

Doklady, které bance předkládáte

Banky po svých klientech požadují potvrzení o příjmu, podklady k nemovitosti, u něhož je plánována rekonstrukce, nabývací titul k nemovitosti, výpis z katastru nemovitostí a odhad hodnoty. Odhad nemovitosti provede buď konkrétní banka, nebo si vy jako klient sami zavoláte externího odhadce, který je uveden na seznamu konkrétní banky.

Po vyřízení hypotéky vám už nebude nic bránit v rekonstrukci. Můžete začít od kuchyně, přes obývací pokoj, až po ložnice a koupelny.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu