Účelová vs. neúčelová půjčka: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Dostali jste se do finančních problémů a potřebujete si půjčit peníze? Hledáte vhodnou půjčku, ale nemůžete se v nepřeberném množství půjček zorientovat? Vybrat účelovou či neúčelovou půjčku, bankovní či nebankovní? Tyto otázky si budete před výběrem půjčky klást sami sobě. Ale my vám na ně můžeme dát odpověď. V dnešním článku se podíváme, jaké jsou rozdíly mezi účelovými a neúčelovými půjčkami.

Z širokého hlediska můžeme půjčky rozdělit na účelové a neúčelové. Jak už samotné názvy napovídají, je první rozdíl více než jasný. Účelové půjčky jsou určeny k financování konkrétního produktu či služby, kdežto neúčelové půjčky můžete využít na cokoliv, aniž byste poskytovateli museli dokládat jakákoliv potvrzení či faktury.

Dalším rozdílem, na který se zaměříme, je úroková sazba. Pokud si budete chtít koupit automobil například v AAA Auto, pak se vám vyplatí účelová půjčka, protože má nižší úrokovou sazbu. Poskytovatel půjčky totiž ví, kam vaše peníze putují, a tak se nemusí obávat, že peníze použijete na něco jiného. Banky a nebankovní společnosti často posílají peníze přímo na účet společnostem, od kterých si službu či produkt kupujete.  Jestliže ale potřebujete koupit něco jiného, co nechcete nikomu říkat, pak se vám vyplatí půjčka neúčelová, ale zde musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou.

Účelové a neúčelové půjčky dnes najdete v portfoliu produktů jak bankovních, tak i nebankovních společností. A je pouze na vás, kterou variantu si vyberete. Jestliže se obáváte, že narazíte na podvodníka v nebankovním sektoru, jděte raději do banky. Pokud se však umíte na finančním trhu orientovat, pak můžete najít i výhodnou nebankovní půjčku s nízkou úrokovou sazbou.

Dnes se snaží poskytovatelé úvěrů nabídnout co nejvíce různých půjček, a tak se účelové a neúčelové půjčky ještě dále rozdělují. Chcete-li si koupit alu kola, můžete si pořídit přímo půjčku na alu kola. Jestliže chcete na luxusní dovolenou, dá se sehnat účelová půjčka na dovolenou. Plánujete-li však financování více předmětů, věcí či služeb, pak se vám zase vyplatí neúčelová půjčka. Před sjednáním půjčky zvažte všechna pro a proti.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu