Podílové fondy DRFG Davida Rusňáka jsou připraveny na krizi

Podílové nemovitostní fondy investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka se zaměřují výhradně na komerční nemovitosti, jako jsou obchodní centra a nákupní zóny. Podle ekonoma CZECH FUND Lukáše Kovandy jsou tyto komerční nemovitosti zajímavou investicí, která je zatím ale poněkud opomíjená.

Jenže komerční nemovitosti dobře odolávají hospodářským výkyvům a dlouhodobě poskytují investorům stabilní výnos. Loni například akcie, dluhopisy, ale také zlato svoji hodnotu ztrácely, u nemovitostí tomu bylo přesně naopak. Zásadní propad přitom nenastal ani před deseti lety v době hospodářské krize. Komerční nemovitosti totiž dopady krize rychle překonaly, takže celý segment nezaznamenal žádný zásadní pokles.

Fondy DRFG Davida Rusňáka slibují dlouhodobé zhodnocení

Dobrou odolnost obchodních center bez diskuzí ukazuje jejich vysoká obsazenost a dlouhodobé nájemní smlouvy. Ty investorům zajišťují stabilní a dlouhodobý výnos, proto ani v době ekonomických poklesů nedochází k odchodu nájemníků, nanejvýš k jejich přeskupování. Tomu pomáhají dlouhodobé nájemní smlouvy, které jsou v průměru na pět až deset let, a v případě potravinářských řetězců i na delší dobu. Zajišťuje to pak stabilní přísun peněz, a tím pádem dobré zhodnocování fondu.

Investování do podílových fondů navíc šetří čas a můžete se vyhnout také řadě starostí. V případě investičních bytů je to například shánění nájemců, ale také opravy a údržba bytu. Právě riziko, že nájemce přestane platit nebo byt opustí, je v případě fondu rozloženo do více nemovitostí. Ve finále je výnosnější, především pak v době ekonomického poklesu a mají také tu výhodu, že oproti jiným investicím se dají pojistit. Jejich hodnotu tak nemusí trvale snížit ani žádná přírodní katastrofa nebo vandalismus.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu