Jak v množství nabízených půjček rozpoznat podvodné půjčky?

Hledání půjčky, o kterou zažádáme, může být někdy hodně vyčerpávající. Přece jen na finančním trhu je půjček habaděj, vyznal by se v nich jen čert. Často ale lidé, kteří si chtějí půjčit, spěchají při hledání a následném výběru půjček, což se nemusí vyplatit. Mohou se totiž stát obětí podvodníků, což je ostatně může přijít velice draho. Nejen, že by v takovém případě přišli o pěknou spoustu svých zbylých peněz, ale také by žádnou půjčku nedostali. Prozraďme si tedy, jak rozpoznat podvodnou půjčku od férových úvěrů.

Pozor na vysoké poplatky předem

Alarmující mohou být zejména vysoké poplatky předem, které by správně neměly být účtovány. Pokud narazíte na půjčku, která si žádá zaplatit vysoké poplatky ještě před samotným uzavřením smlouvy, raději dejte od dané půjčky ruce pryč. Je to jen další trik, jak podvodníci okrádají klienty. Takové poplatky obvykle bývají nemalé, obvykle se dostávají i do několikatisícových výšin.

Miniaturní písmo je stará známá finta

Další fintou, díky níž rozeznáte podvodné půjčky, je miniaturní písmo, kterým je napsáno takřka všechno ve smlouvě. Pokud jsou podmínky psané miniaturním, sotva čitelným písmem, nejspíše je v podmínkách zakomponováno něco, co vás může v budoucnu stát hodně peněz. Miniaturní písmo bývá často použito v odstavcích, kde se mluví o úrocích nebo případných sankcích.

Když jsou pozdní splátky vysoce sankciovány

Podvodné půjčky mají jedno společné, a sice vysoké sankce za pozdní splátky. Každému člověku se může stát, že splátku z ničeho nic nebude moct uhradit včas. To však neznamená, že za to musí být pokutován desetitisíci. Féroví poskytovatelé nebankovních půjček si samozřejmě také pokutují pozdní splátky, ale pár korunami, nikoli vysokými částkami, které jsou pomalu vyšší než zatím nesplacená splátka.

Nestaňte se obětí podvodných půjček

Abyste se nestali obětí podvodných půjček, doporučujeme svěřit se do rukou společnosti PROFI CREDIT, která nabízí osobní půjčky i půjčky pro podnikatele. Česká národní banka ji označila za důvěryhodnou, proto si požádejte o půjčku právě ji.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu