Havarijní pojištění vás chrání před vandalismem

Kupujete si nové či ojeté vozidlo? V takovém případě je vaší povinností sjednat si zákonné pojištění vozidla, čímž je povinné ručení. Nepovinným, ale stále oblíbenějším je také havarijní pojištění, se kterým můžete krýt škody, které jsou způsobené na vašem vozidle. V dnešním článku se podíváme, k čemu havarijní pojištění slouží.

Havarijní pojištění je pojištění vozidla, které sice není ze zákona povinné, ale stále více řidičů si jej sjednává. Důvodů je hned několik. Havarijní pojištění kryje škody, které jsou způsobené na vašem automobilu. Jestliže jste dali staré auto na výkup aut a koupili jste si novější vozidlo, určitě havarijní pojištění nepodceňujte.

K čemu havarijní pojištění slouží?

Havarijní pojištění je určeno ke krytí škod, které jsou na vašem automobilu způsobené živly, havárií, odcizením či vandalismem. Pojišťovna dokonce kryje škody, které jsou způsobeny na automobilu jeho neoprávněným užíváním. Jestliže způsobíte dopravní nehodu, povinné ručení kryje škody, které způsobíte na majetku či zdraví druhých účastníků nehody, nikoliv na vašem vozidle. K těmto účelům slouží právě havarijní pojištění. Můžeme tedy říct, že havarijní pojištění začíná tam, kde povinné ručení končí.

Při výběru pojištění pojišťovny zohledňují stáří vozidla, o jaké vozidlo se jedná (například Škoda Octavia, Fabia a podobně), dále výkon a podobně. Parametrů je spousta, která ovlivňuje výpočet výsledné sazby.

Sjednejte si havarijní pojištění, které vám bude vyhovovat nejen sazbou, ale také rozsahem krytí škod. Najděte tedy kompromis mezi cenou a kvalitou produktu. Doporučujeme, abyste si sjednali havarijní pojištění zejména u nových a novějších vozidel. U starších automobilů se už havarijní pojištění tak neoplatí.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu