Máte svůj běžný účet?

Zdá se vám, že otázka na to, zda jste majitelem běžného bankovního účtu, poněkud hloupá a „out“? Myslíte si, že bankovní účet má už opravdu každý a poučovat zde o něm je aktivita zcela zbytečná? Mýlíte se. Z průzkumů různých institucí vyplývá, že těch, kteří nemají svůj běžný účet, není vůbec málo. Patří k nim zejména mnozí důchodci, kteří mají obavu z toho, zda budou umět svůj účet obsluhovat a především, zda nepřijdou o své peníze. Hodně je však i těch, kteří zřízení běžného účtu odmítají z jiných důvodů, a když už jsou k jeho založení v podstatě přinuceni zaměstnavatelem, mnohdy nevyužívají svůj účet tak, jak by mohli.

Na vině je často nízká informovanost o tom, co od běžného účtu můžeme očekávat a jak ho využívat. Banky se ve svých kampaních celkem pochopitelně soustředí na nové produkty a tak ten, komu trochu „ujel vlak“ a běžný účet dosud nemá, může mít někdy pocit, že ani neví, jak na to. Řešení je přitom snadné a běžný účet založíte v každé pobočce banky. My vám přinášíme několik základních, ale důležitých informací.

K čemu mi bude běžný účet?

Běžný účet vám pomůže ušetřit čas i peníze. Lze díky němu provádět veškeré platby SIPO i jiné, přičemž můžete využít i internetového bankovnictví a zcela tak odbourat fronty na poštách a vyplňování složenek. Na běžný účet vám může posílat váš plat zaměstnavatel, státní instituce tímto způsobem poukazují důchody či sociální dávky. Převod je přitom mnohonásobně kratší než zaslání složenkou. Prostřednictvím svého účtu samozřejmě můžete provádět a přijímat i veškeré nepravidelné a jednorázové platby.

Chci pro sebe ten nejlepší

Využijte možností internetových srovnávačů. Do formuláře zadáte důležitá kritéria a parametry, které požadujete a během pár minut máte nabízené produkty přímo před sebou. Nepracujete-li s internetem, nezbývá, než obejít banky a požadovat informace přímo tam.

Co když nakonec nebudu spokojen?

Může se stát, že se vaše preference a potřeby změní a budete chtít jinou banku a s ní i běžný účet. Využít můžete služeb finančních portálů, které přímo nabízejí formuláře, které po vytištění a vyplnění stačí jen odnést na nově zvolenou banku. Takovým dokumentem se převedou nejen veškeré peníze, ale i trvalá nastavení příkazů z původního účtu. Další možností pochopitelně je navštívit svoji banku a řešit vše osobním kontaktem s finančním poradcem.

Jak tedy vybírat?

Velmi důležitý je měsíční poplatek, ale nejen ten. Porovnejte pečlivě i služby, které v rámci běžného účtu nabízejí různé banky. Všímejte si, zda má banka dostatek poboček a možností, jak s ní budete komunikovat. Vyplatí se porovnat počet klientů bank, což vám napoví něco o jejich spokojenosti a stabilitě banky. Berte na vědomí, že běžný účet nepatří ke spořicím produktům, proto je sazba úročení u všech běžných účtů poměrně nízká.

Sdílet článek

Leave a Reply

  

  

  

REKLAMA:
Spravujte správně své peníze "v podnikání"
Vytvořte si "pasivní příjem" díky Progress Academy
On-line kurz,"jak vydělat" na internetu